Анестезіологія та інтенсивна терапія

Анестезіологія та інтенсивна терапія


Анестезіологія та інтенсивна терапія

Анестезіологія це область клінічної медицини, що вивчає питання підготовки хворого до операції, знеболювання та керування життєво- важливими функціями організму під час хірургічних операцій.

Які види знеболювання існують в сучасній медицині? При яких операціях використовуються певні види знеболювання?

Анестезія або знеболення може бути місцевою та загальною ( наркоз)

Місцева анестезія

При незначних за обсягом операціях, як правило, застосовується місцева анестезія. Вона полягає у введенні за допомогою шприца в зону виконуваної операції або в область периферичних нервів, контролюючих больову чутливість зони операції, спеціальної речовини, місцевого анестетика (лідокаїн, ксилокаїн, маркаїн та ін.), яке на деякий час вимикає больову чутливість.

Під час операції під місцевою анестезією пацієнт знаходиться в свідомості, він бачить і чує все, що відбувається в операційній.

Загальна анестезія (або наркоз)

В залежності від виду наркотичної речовини і шляху її введення в організм хворого розрізняють:

1.Інгаляційний наркоз- препарати для наркозу вводяться в організм виключно через дихальні шляхи.

2.Неінгаляційний наркоз- препарати вводяться в організм всіма іншими шляхами. В залежності від введення анестетика розрізняють : внутрішньовенну, внутрішньом`язеву, оральну,ректальну.

У сучасному світі, де ми маємо можливість все робити задля комфорту пацієнта, загальна анестезія використовується не тільки при великих оперативних втручаннях, але і при «малих операціях, діагностичних процедурах, косметологічних процедурах, в стоматології та ін.

В Клініці «Іштар Ви можете виконати під седацією будь-яку процедуру, якщо для цього не буде протипоказів.

Протипоказаннями до загальної анестезії являється:

-вагітність;

-повний шлунок;

-алкогольне спяніння

-пригнічення свідомості;

алергія до препарату для анестезії;

-тяжка форма бронхіальної астми;

– декомпенсована патологія внутрішніх органів (серцево-судинної системи, паренхіматозних органів);

-гострий стан після перенесеного інфаркту міокарда, інсульта.

Перед виконанням процедури, з пацієнтом обов`язково спілкується анестезіолог. Лікар визначає загальний стан пацієнта, відсутність чи наявність у нього хронічних захворювань, виявляє наявність чи відсутність протипоказів до анестезії і підбирає вид анестезії, найбільше показаний в даній ситуації.

Седація або «медикаментозний сон – це стан пригнічення свідомості, при якому пацієнт перебуває в стані сну, не відчуває болю і не запам’ятовує подій пов’язаних з хірургічної маніпуляцією. Пробудження настає через 5 хв після закінчення процедури. Протягом 15-20 хв свідомість повністю відновлюється, а вже через 1,5-2 год дозволяється сідати за кермо.

Як визначити коли при проктологічній маніпуляції седація буде корисною?

  1. Якщо Ви не хочете памятати про те, що буде відбуватися під час процедури, якщо Ви віддаєте перевагу залишатися поза всім, що відбувається. При процедурах даного роду почуття сорому-це природньо, наркоз допомагає виключити цей фактор.
  1. Якщо Ви відчуваєте сильний страх перед специфікою процедури: введення чужорідного тіла, роздування повітрям, біопсія.
  1. Якщо у Вас занижений больовий поріг і проведені раніше дослідження (навіть пальцеве) викликало сильний біль з формуванням в подальшому почуття страху.
  1. Наявність різного роду стриктур та виражений запальний процес в анально-ректальній області.

Лікування зубів уві сні

Застосування процедури «медикаментозний сон в клініці «Іштар -це безболісне лікування зубів з максимальним комфортом для пацієнта! Будь-які хірургічні операції проводяться тільки під контролем лікаря-анестезіолога.

При седації не потрібна спеціальна підготовка. Досить не вживати їжу міцний чай та каву за чотири години до процедури. Також рекомендується, за день до цього утриматися від алкоголю.

Приємний стан напівсну досягається за допомогою цілого ряду седативних препаратів. Залежно від характеру необхідних стоматологічних маніпуляцій і анамнезу пацієнта, визначається конкретний препарат і його дозування. Препарати, які застосовуються в лікуванні не викликають алергічних реакцій, не належать до наркотичних засобів, а також не викликають звикання чи серйозних побічних ефектів.

Записатися на прийом